Pellet Pyskowice, Pelet Pyskowice – Do produkcji pelletu nadają się wszystkie rodzaje drzew. Niektóre pellety są wytwarzane tylko z drzew iglastych, inne – tylko z liściastych, istnieje wariant mieszany, gdy pellety są wytwarzane z drzew iglastych i liściastych. 

Co wybrać, to już kwestia wyboru każdego użytkownika. Należy tylko przypomnieć, że drewno iglaste zawiera żywicę, dlatego niektórzy użytkownicy pieców na pellet szukają pelletów tylko z drzew liściastych, ponieważ ich popioły lepiej nadają się do gleby jako nawóz.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pelletu w okolicach Pyskowic

Po wieloletnim ogrzewaniu kotłami na biopaliwo i testowaniu pelletów różnych producentów zapewne zauważyłeś, że jedne pellety po spaleniu pozostawiają mało popiołu, inne więcej, niektóre jasnoszare, inne prawie czarne, jedne dobrze zachowują swój kształt, inne są pozostawiają drobny pyłkowy popiół . W okolicach Pyskowic jest wielu producentów pelletu, nie każdy z tych producentów oferuje pelet dobrej jakości. Od czego to zależy?

Jakość peltetu jest opisana w globalnej normie ISO 17225-2. Zawiera wszystkie parametry techniczne pelletu. Zwykle główne parametry są również zapisane na opakowaniach peletów – zapytaj zanim zamówisz pelet z dostawą Pyskowice.

Należy zwrócić szczególną uwagę na następujące parametry:

 • wartość opałowa netto (dolna wartość opałowa), która określa ilość energii, jaką można uzyskać z pelletu (pellety dobrej jakości – min. 4,6 kWh / kg). To wartość kaloryczności netto, a nie żadna inna, decyduje o efektywności;
 • wilgotność, która wskazuje na zawartość wilgoci w peletach, ponieważ od niej zależy ich sprawność spalania (nie może przekraczać 10%);
 • zawartość popiołu, która pokazuje, ile popiołu powstaje przy spalaniu peletu (nie może przekraczać 1,2%). Jest to również ważny wskaźnik, ponieważ różne zanieczyszczenia mineralne nie palą się i nie zamieniają w popiół, który konsument będzie musiał częściej usuwać z kotła. Należy również wziąć pod uwagę wytrzymałość mechaniczną. Im wyższa jest jego wartość, tym mniej będzie popiołu, a zatem po prostu będzie wygodniejszy dla konsumenta.

Kolor popiołu może się różnić w zależności od rodzaju drewna. Do pelet Gliwice dobrej jakości nie dodaje się żadnych dodatków. Są wytwarzane przez kompresję mechaniczną.

Oczywiście, jeśli pellet Gliwice pochodzi od nieznanego producenta, nikt nie może zagwarantować, że naprawdę nie ma żadnych dodatków.

pellet-pelet - Pyskowice
pellet-pelet – Pyskowice

Pyskowice – Wytwarzamy pellet wyłącznie z odpadów pochodzących z przemysłu drzewnego

Do produkcji pelletu Pyskowice wykorzystywane są trociny pozostałe po obróbce drewna. Ich proces produkcji nie jest skomplikowany. Najpierw trociny są suszone. Następnie wchodzą do specjalnego urządzenia – granulatora. W tym urządzeniu trociny są kompresowane mechanicznie i formowane w pelet Pyskowice.

Nasza firma oferuje pelet Pyskowice , pellet Pyskowice, pellet Pyskowice,

Pelety Pyskowice są podzielone ze względu na średnicę (około 6 mm, inne 8 mm), rodzaj drewna.

Gotowy pellet Pyskowice jest pakowany przez producenta w worki dla konsumentów detalicznych. Zwykle mają 15 kg. Jest tu również wiele różnorodności. Torby, worki na pelet są całkowicie szczelne i dlatego nie wchłaniają wilgoci z otoczenia. Inni producenci wybierają torby oddychające, jeszcze inni – torby z otworami, następnie takie worki są umieszczane na paletach i zwykle owijane w folię stretch .  

Chociaż wszystkie te worki nie wpływają na jakość pelletu, osoby, które paliły w kotle pelletem od dłuższego czasu, zauważają, że worki perforowane lub hermetyczne należy przechowywać w kotłowni przez co najmniej tydzień przed umieszczeniem w zasobniku. Spowoduje to uwolnienie nagromadzonej wilgoci z otoczenia. Zaleca się przechowywanie pelletu w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Wtedy naprawdę pellet będzie suchy i nie straci swojej jakości. Jednak wiele osób przechowuje pellet w garażach, w których zawartość wilgoci jest znacznie wyższa. Zaleca się takim osobom przechowywanie worków z otworami w suchym pomieszczeniu przed umieszczeniem w zasobniku kotła.

Zalety brykietów i pelletów w porównaniu z paliwem z surowego drewna są następujące:    

 • mniej wilgoci
 • do pięciu razy większa wartość energetyczna,
 • ekonomiczny proces spalania,
 • łatwiejsza konserwacja,
 • możliwość dłuższego przechowywania paliwa bez ryzyka gnicia,
 • nadaje się do stosowania w kotłach i domach prywatnych,
 • wygodniejszy transport,
 • czystość w magazynie kota i paliwa,
 • może służyć jako ściółka dla zwierząt.

Zapraszamy do kontaktu:

„SEBKOP”

Sebastian Jarosz
ul. Poddworcowa 3
44-180 Toszek
Gmina: Toszek
Powiat: Gliwice
woj. Śląskie

e-mail: sebkop@home.pl

tel. kom.: 609 310 667

Print Friendly, PDF & Email